Mezi dvěma světy
Tomáš Režňák

Externí webmaster nebo vlastní redakční systém?

20.3.2015

Nedávno jsem potřeboval pro svého zákazníka spočítat, jaký je rozdíl v nákladech na údržbu obsahu webových stránek pro dvě varianty:

  1. správa externím odborníkem - webmasterem
  2. správa vlastním zaměstnancem

Motivací této kalkulace je snaha přejít od aktuálně používané první varianty k variantě druhé. V tomto konkrétním případě aktuální web není postaven na redakčním systému, takže přechod pod redakční systém je potřeba zahrnout do kalkulace.

Když jsem se nad tímto úkolem zamýšlel, začala se mi rýsovat jednoduchá webová aplikace, která by umožňovala simulovat různé podmínky provozování webu jako je frekvence publikování, cena za pořízení redakčního systému nebo hodinové sazby.

Nakonec z toho vznikla webová aplikace CMS Calc. Dávám ji, zatím bez podrobnějšího popisu, k volnému použití a otestování - budu vděčný za Vaše připomínky v komentářích nebo v mailu.

Je zřejmé, že celá filozofie údržby obsahu webových stránek nemá jen finanční charakter. Výhody a nevýhody obou řešení doplním do webové aplikace - budou sloužit jako vodítko k výběru z těchto dvou základních variant. Také bych rád doplnil závěry z výstupů aplikace a případná doporučení.

 

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první :-)

Napsat komentář

  • na jiné komentáře odkazujte zápisem např. [2]
  • HTML značky nejsou povoleny
tučně označené položky musíte vyplnit

 

« seznam článků  na začátek příspěvku  na první komentář

2012 – 2023   Tomáš Režňák - programátor, webdesignér, taťka a křesťan ve vývinu :-)